Dwa nowe zawody od września 2022 r!

monter expo logo 01

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od września 2022 roku jako pierwsi w Polsce rozpoczynamy kształcenie w zupełnie nowych zawodach:


monter konstrukcji targowo-wystawienniczych
(na poziomie Branżowej Szkoły I stopnia)

technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego
(na poziomie Branżowej Szkoły II stopnia i technikum)


Idea utworzenia i wprowadzenia do klasyfikacji nowych zawodów powstała z inicjatywy Polskiej Izby Przemysłu Targowego, w odpowiedzi na olbrzymie zapotrzebowanie rynku pracy na fachowców o takich kwalifikacjach.
Jako Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną i zawodową oraz świetnie wyposażonymi warsztatami szkolnymi, gotowymi do rozpoczęcia kształcenia w nowych zawodach zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy projekcie Monter EXPO.


Program kształcenia w zawodach wchodzących w skład projektu Monter EXPO to umiejętne połączenie stolarstwa i robót wykończeniowych z elektromechaniką. W naukę zawodów wpisane są staże zawodowe (także zagraniczne) i szkolenia. Dzięki współpracy szkoły z uczelniami wyższymi oraz partnerskimi przedsiębiorstwami uczniowie będą mieć okazję uczestniczyć w konferencjach, prelekcjach, wycieczkach zawodoznawczych i pokazach branżowych.
Monter konstrukcji targowo-wystawienniczych oraz technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego to zawody zupełnie nowe, jednak absolwent nie będzie miał kłopotu ze znalezieniem zatrudnienia. Targi, koncerty, festiwale, eventy – tym żyje Poznań i cała Europa! Solidny fach w ręku, znajomość języków i umiejętność pracy w zespole zagwarantują dobry start na rynku pracy, lub stanowić będą wstęp do nauki na wyższych uczelniach.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kształcenia w zawodach związanych z przemysłem targowo-wystawienniczym.

Tagi: Monter EXPO monter konstrukcji targowo-wystawienniczych technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego Polska Izba Przemysłu Targowego

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design