Szkolna "Strefa Chillout"

„Relaks jest jednym ze sposobów na łagodzenie napięcia emocjonalnego i stresu – zjawisk obecnych w życiu codziennym, także u dzieci i młodzieży...

chillout

Trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija wyobraźnię, redukuje lęki i agresję, poprawia relacje w grupie.”*  – kierując się tymi zasadami, już w 2017 roku grupa nauczycieli i pracowników naszej szkoły wyszła z inicjatywą stworzenia specjalnej, wydzielonej „Strefy Chillout”. Funkcjonalna i wygodna strefa relaksu, to nie tylko odpowiedź na najnowsze trendy (takie strefy są już w miejscach pracy, na uczelniach itp.), ale także miejsce aktywnego, kreatywnego odpoczynku młodzieży.
Wykonanie elementów „Strefy Chillout” sfinansowała Rada Rodziców ZSB-D, w aranżacji brali udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Moduły (leżaki, stoły, siedziska) są dopasowane  do szkolnej kolorystyki i oznakowane wizerunkiem naszego ukochanego „Bolka”. Można je dowolnie przestawiać. Jedynym czynnikiem, który nas ogranicza są warunki atmosferyczne. Wszystkie leżaki posiadają certyfikat.
Po raz pierwszy „Strefę” uruchomiliśmy z początkiem roku szkolnego 2018/2019. W czasie, gdy pogoda uniemożliwia działania na dworze, staramy się wspierać wypoczynek uczniów – zwłaszcza na „dużej”, 25-minutowej przerwie – na inne, coraz to ciekawsze sposoby, np. realizując muzyczne zachcianki młodzieży ;)
Chcemy, by nasi obecni uczniowie, a także kandydaci do szkoły wiedzieli, że dbamy nie tylko o jakość kształcenia, ale też o aktywny, kreatywny wypoczynek między zajęciami!

REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STREFY RELAKSU

 

*Cytat pochodzi ze strony Pedagogika Specjalna. Portal dla nauczycieli, https://pedagogika-specjalna.edu.pl/terapia-pedagogiczna/relaksacja-dla-dzieci-mlodziezy/

Tagi: relaks chillout chill out zen hygge stoicyzm odpoczynek wypoczynek leżak ikigai przerwa

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design