Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Gościliśmy uczniów i nauczycielki z Domschule Schleswig w Niemczech

W czwartek, 14 grudnia 2023 r., z inicjatywy Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskich naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele szkoły Domschule Schleswig w Niemczech.

Panie Sibylle Hasenberg-Düring  i Kristine Germeroth spotkały się z dyrektorem szkoły, p. Tomaszem Szłapińskim i wyraziły ogromne zainteresowanie podjęciem współpracy z naszą szkołą w zakresie nauki języka rosyjskiego.

Uczniowie z Niemiec uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez panie Magdalenę Ratajczak i Mirosławę Krajkowską-Macuk. W szkolnej auli odbyły się prezentacje w języku rosyjskim pod hasłem: „Moje pasje”, a następnie, utrzymane w świątecznym klimacie występy artystyczne naszych niezwykle uzdolnionych uczniów. Występy odbyły w języku niemieckim i rosyjskim. Ostatnim punktem pobytu naszych gości w ZSB-D, był udział w lekcjach. Część grupy udała się na zajęcia z języka niemieckiego, prowadzone przez p. Annę Staszak, a druga część na lekcję języka rosyjskiego do p. Beaty Cywińskiej.

Mamy nadzieję, że ta fascynująca znajomość przekształci się w długotrwałą współpracę. Spotkanie doszło do skutku dzięki porozumieniu o współpracy zawartemu między Instytutem Filologii Wschodniosłowiańskich, a naszą szkołą. Współpraca ta otworzyła nam drzwi do fascynujących doświadczeń międzykulturowych.

Mamy nadzieję, że zawartą znajomość uda nam się kontynuować w przyszłości.

Opublikowano: 18 grudzień 2023