GRANDA 2022

W dniach 23-25 września 2022 r. odbywała się kolejna edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. W jego ramach w naszej szkole  miała miejsce STACJA SENSACJA XXVIII LO.

Godz.  9.40-10.25
– Spotkanie z autorką, p. SARĄ ANTCZAK (w spotkaniu wzięły udział uczniowie klas: 1 aL, 1 dL, 1 eL oraz reprezentacje klas 2 dL i 2 eL, prowadziły uczennice z kl. 2 dL, Małgosia Sapor, Wiktoria Godawa oraz Amelia Mizera).

granda s antczak

granda s antczak

granda s antczak

granda s antczak

Czytaj więcej: GRANDA 2022

Kiermasz podręczników 2022/2023

Kiermasz podręczników: UWAGA ZMIANA

UŻYWANYCH: czwartek 8 września 2022 r. oraz piątek 9 września 2022 r. oraz poniedziałek 12 września 2022 r. w godz. 8.00-12.00, aula szkolna. Podręczniki do sprzedaży*, (te, z których nauka nie będzie kontynuowana), należy przynieść do auli szkolnej w piątek 2.09. i poniedziałek 5.09. br. w godz. 9.00-13.00 oraz we wtorek 6.09.br. w godz. 12.30-14.00 i środę 7.09. do p. Andrzej Szłapińskiego i p. Ryszarda Czepiżaka.
W podręcznikach powinny znajdować się kartki z danymi ucznia i oczekiwaną kwotą.

Czytaj więcej: Kiermasz podręczników 2022/2023

Podręczniki 2022/2023 - informacje

Informacje dla uczniów KLAS POGIMNAZJALNYCH.

Podręczniki będą wymieniane na początku września 2022 r. Uczniowie zostawiają te podręczniki, z których nauka będzie kontynuowana, pozostałe oddają. Młodzież we własnym zakresie dokupuje ćwiczenia/repetytorium maturalne do wskazanych przez nauczycieli podręczników.
W wypadku zagubienia lub zniszczenia podręcznika uczeń postępuje zgodnie z regulaminem.
Regulamin
Cennik
Oświadczenie - dla uczniów, którzy doszli do klasy  4. Technikum w roku szkolnym 2022/23
------------------------------------------

Informacje dla uczniów KLAS PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

1. Wykazy podręczników:
Klasy pierwsze
Klasy drugie
Klasy trzecie 
Klasy czwarte

2. Kiermasz podręczników: UWAGA ZMIANA!

Czytaj więcej: Podręczniki 2022/2023 - informacje

Otrzymaliśmy nagrody w konkursie "Powrót do Panem"

W konkursie plastycznym, promującym czytelnictwo "Powrót do Panem", na który na przełomie roku przygotowywaliście prace, otrzymaliśmy NAGRODY za przesłanie ich w największej ilości! Są to:

- kod rabatowy w wysokości 25% dla uczniów szkoły do wykorzystania w księgarniach partnerskich,
- książki wydawnictwa Media Rodzina o wartości 200 zł.


Wręczymy również wyróżnienia indywidualne!

 nagroda powrot do panem

"Polecam Wam książkę!"

Na nasze zaproszenie o włączenie się do zabawy promującej czytaniee "POLECAM WAM KSIĄŻKĘ!" organizowaną z okazji majówki i Tygodnia Bibliotek odpowiedział sporo osób. Filmiki, które zostały nadesłane prezentujemy na szkolnym facebooku oraz kanale YouTube w dwóch playlistach. Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania.
"Polecam Wam książę!" - uczniowie
"Polecam Wam książkę!" - nauczycieli i pracownicy

"Czytanie jest super!" - konkurs na memy i grafiki

Na konkurs graficzny "Czytanie jest super!" organizowany z okazji majówki i Tygodnia Bibliotek, wpłynęło sporo memów i grafik.
Najlepsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne okazały się prace:
Oliwii M z kl. 1 bT
Nadii J z kl. 1 bT
oraz Agaty Białowąs z kl. 1 dL.

czytanie jest super

Czytaj więcej: "Czytanie jest super!" - konkurs na memy i grafiki

Majówka i Tydzień Bibliotek

W związku z majówką, która nieodmiennie kojarzy się z książką, Dniem Bibliotekarza oraz Tygodniem Bibliotek, zapraszamy wszystkich, uczniów, nauczycieli i pracowników, do wspólnych zabaw promujących czytelnictwo:

czytanie

czytanie

dz.bib

dz.bib

polecam-ks

polecam-ks

– na majówkę - konkurs graficzny dla uczniów "Czytanie jest super" (prace – grafiki/memy wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 9.05.br.) - najlepsze prace zostaną nagrodzone kartami podarunkowymi); - termin przedłużony do piątku 13.05.br

– na Tydzień Bibliotek - zabawa "Polecam Wam książkę”, która polega na nagraniu krótkiego (20-40 sek.) filmiku, w którym uczniowie, nauczyciele i pracownicy polecają swoją ulubioną książkę (nagrania należy przesłać do 16.05. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przykładowe filmik do obejrzenia - TUTAJ

Czytaj więcej: Majówka i Tydzień Bibliotek

Noc Bibliotek - spotkanie z p. Piotrem Bojarskim

W środę, 6 października 2021 r. w ramach odbywającej się w całym kraju w sobotę NOCY BIBLIOTEK  w auli szkoły będzie miało miejsce spotkanie z pisarzem, historykiem, kierownikiem Centrum Szyfrów Enigma, p. PIOTREM BOJARSKIM.

plakat Bojarski
Odbędzie się ono w godzinach 17.00-18.00.
W spotkaniu biorą udział całe klasy: 1 eL, 2 eL 1aT,  3 PaT  oraz 5-osobowe reprezentacje klas: 1 dL, 3 GaL, 3 GeL, 3 PaL, 3 PeL.

Czytaj więcej: Noc Bibliotek - spotkanie z p. Piotrem Bojarskim

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design