Zwycięstwo na SkillsPoland 2022 w Gdańsku

W dniach 23-25 listopada 2022 r. w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbyły się zawody branżowe SkillsPoland 2022.
Słowami organizatorów wydarzenia: „WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills.”

Zrzut ekranu 2022 12 02 112743

Zrzut ekranu 2022 12 02 112929

Tagi: SkillsPoland WorldSkills EuroSkills

Czytaj więcej: Zwycięstwo na SkillsPoland 2022 w Gdańsku

“Mógłbym każdemu życzyć takich wychowanków”

“Mógłbym każdemu życzyć takich wychowanków” rozmowa z panem Piotrem Nowakowskim, wychowawcą mistrzów WorldSkills Poland Michała Jelinskiego i Radosława Kropaczewskiego

skills2


Agnieszka Miler: 26 listopada 2021 roku dowiedzieliśmy się, że dwóch nauczycieli z Zespołu Szkół Budowlano- Drzewnych w Poznaniu wygrało eliminacje krajowe WorldSkills i będzie reprezentować Polskę na finałowych rozgrywkach w Szanghaju w październiku 2022. Czym jest to wydarzenie?

Tagi: WorldSkills

Czytaj więcej: “Mógłbym każdemu życzyć takich wychowanków”

Lecimy do Szanghaju!!!

Dwóch z czterech uczestników z naszej szkoły, którzy wzięli udział w ogólnopolskim finale WorldSkills Poland, pojedzie do Szanghaju na międzynarodowy finał! Michał Jelinski (Instalacje sanitarne i grzewcze) oraz Radek Kropaczewski (stolarz) zwyciężyli w #worldskillspoland 2021- największym konkursie branżowym. Gratulujemy również Kacprowi Różewskiemu i Kacprowi Majoryczykowi. Doświadczenie, które zdobyli podczas tegorocznego SkillsPoland daje im szansę na zwycięstwo w kolejnej edycji tego konkursu. Pełna klasyfikacja: link

skills

więcej w Głosie Wielkopolskim:

Tagi: WorldSkills WorldSkills Poland

Czytaj więcej: Lecimy do Szanghaju!!!

Warto uczyć się zawodu!

Dysponujemy nowoczesnymi warsztatami, zmodernizowanymi z wykorzystaniem ponad 1,5 miliona złotych ze środków unijnych. Nasi absolwenci mogą wejść na rynek pracy lub poszerzać kwalifikacje ucząc się w szkołach branżowych II stopnia, w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych albo studiującmówi Tomasz Młyńczak, kierownik Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

169953233 2154189664736495 3244143913375583461 n

Czytaj więcej: Warto uczyć się zawodu!

Miasto wspiera szkolnictwo zawodowe

Kursy zawodowe dla uczniów oraz studia  podyplomowe dla nauczycieli, bogaty program staży dla młodzieży oraz doposażanie szkół w nowoczesny sprzęt - to tylko przykłady działań mających wesprzeć kształcenie zawodowe: poprawić warunki nauki i zwiększyć szanse młodych ludzi na rynku pracy. Prezentujemy wybrane projekty realizowane przez Miasto Poznań, w partnerstwie z Powiatem Śremskim oraz Gminą Oborniki. - czytaj więcej

kadr

Tagi: projekt, warsztaty szkolne kwalifikacje zawodowe Wielkopolskiegionalny Program Operacyjny Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Czytaj więcej: Miasto wspiera szkolnictwo zawodowe

Budujemy hotele dla zapylaczy

Na szkolnych warsztatach młodzi stolarze budowali hotele dla dzikich zapylaczy. Są to specjalne "domki" wykonane z drewna, w których już niebawem będą mogły zamieszkać dziko żyjące owady. Na fotografiach jeden z dwoch modeli wykonanych przez uczniów "domków"

budki2  budki

Hotele powstały w oparciu o instrukcję, jaką szkoła otrzymała wraz z paczką nasion roślin miododajnych od Greenpeace Polska.

Czytaj więcej: Budujemy hotele dla zapylaczy

KWALIFIKACJE ZAWODOWE KLUCZEM DO SUKCESU


fundusze


KWALIFIKACJE ZAWODOWE KLUCZEM DO SUKCESU - WSPIERAMY ROZWÓJ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MIEJSKIM OBSZARZE FUNKCJONALNYM POZNANIA
Projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego z ropejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 8: Edukacja, Działanie 8.3.  Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, Podziałanie 8.3.4. Kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w ramach ZIT dla MOF Poznania.
NR PROJEKTU: RPWP.08.03.04-30-0002/16-00
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.04.2017 – 30.11.2019

Czytaj więcej: KWALIFIKACJE ZAWODOWE KLUCZEM DO SUKCESU

Budki lęgowe dla jerzyków

Na zlecenie Fundacji „Biblioteka Ekologiczna" działającej przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Warsztaty Szkolne wykonały 100 szt. budek lęgowych dla jerzyków.

Czytaj więcej: Budki lęgowe dla jerzyków

Szkolenia

Szkolenie w Firmie YTONG

Grupa uczniów ucząca się w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie w ramach akcji Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG wzięła udział w prezentacjach technicznych dotyczących produktów, uczestniczyła w konsultacjach z ekspertami Xella Polska, a także miała możliwość rozwinięcia umiejętności praktycznych pod okiem profesjonalnych instruktorów poprzez uczestnictwo w warsztatach murowania.

 

  • 1
  • 2
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design