Warto uczyć się zawodu!

Dysponujemy nowoczesnymi warsztatami, zmodernizowanymi z wykorzystaniem ponad 1,5 miliona złotych ze środków unijnych. Nasi absolwenci mogą wejść na rynek pracy lub poszerzać kwalifikacje ucząc się w szkołach branżowych II stopnia, w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych albo studiującmówi Tomasz Młyńczak, kierownik Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

169953233 2154189664736495 3244143913375583461 n

Czytaj więcej: Warto uczyć się zawodu!

Miasto wspiera szkolnictwo zawodowe

Kursy zawodowe dla uczniów oraz studia  podyplomowe dla nauczycieli, bogaty program staży dla młodzieży oraz doposażanie szkół w nowoczesny sprzęt - to tylko przykłady działań mających wesprzeć kształcenie zawodowe: poprawić warunki nauki i zwiększyć szanse młodych ludzi na rynku pracy. Prezentujemy wybrane projekty realizowane przez Miasto Poznań, w partnerstwie z Powiatem Śremskim oraz Gminą Oborniki. - czytaj więcej

kadr

Tags: projekt, warsztaty szkolne kwalifikacje zawodowe Wielkopolskiegionalny Program Operacyjny Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Czytaj więcej: Miasto wspiera szkolnictwo zawodowe

Budujemy hotele dla zapylaczy

Na szkolnych warsztatach młodzi stolarze budowali hotele dla dzikich zapylaczy. Są to specjalne "domki" wykonane z drewna, w których już niebawem będą mogły zamieszkać dziko żyjące owady. Na fotografiach jeden z dwoch modeli wykonanych przez uczniów "domków"

budki2  budki

Hotele powstały w oparciu o instrukcję, jaką szkoła otrzymała wraz z paczką nasion roślin miododajnych od Greenpeace Polska.

Czytaj więcej: Budujemy hotele dla zapylaczy

KWALIFIKACJE ZAWODOWE KLUCZEM DO SUKCESU


fundusze


KWALIFIKACJE ZAWODOWE KLUCZEM DO SUKCESU - WSPIERAMY ROZWÓJ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MIEJSKIM OBSZARZE FUNKCJONALNYM POZNANIA
Projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego z ropejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 8: Edukacja, Działanie 8.3.  Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, Podziałanie 8.3.4. Kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w ramach ZIT dla MOF Poznania.
NR PROJEKTU: RPWP.08.03.04-30-0002/16-00
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.04.2017 – 30.11.2019

Czytaj więcej: KWALIFIKACJE ZAWODOWE KLUCZEM DO SUKCESU

Budki lęgowe dla jerzyków

Na zlecenie Fundacji „Biblioteka Ekologiczna" działającej przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Warsztaty Szkolne wykonały 100 szt. budek lęgowych dla jerzyków.

Czytaj więcej: Budki lęgowe dla jerzyków

Szkolenia

Szkolenie w Firmie YTONG

Grupa uczniów ucząca się w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie w ramach akcji Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG wzięła udział w prezentacjach technicznych dotyczących produktów, uczestniczyła w konsultacjach z ekspertami Xella Polska, a także miała możliwość rozwinięcia umiejętności praktycznych pod okiem profesjonalnych instruktorów poprzez uczestnictwo w warsztatach murowania.

 

Prace w Farze

 
W ramach miesięcznych praktyk zawodowych uczniów szkoły policealnej w zawodzie renowator zabytków architektury prowadzone były prace renowacyjno-konserwatorskie przy sklepieniu nad nawą główną, przy głowicach kolumn wzdłuż nawy głównej oraz ornamentach nad oknami wzdłuż naw bocznych poznańskiej fary.

View the embedded image gallery online at:
https://zsbd.pl/o-szkole/warsztaty-szkolne#sigProGalleria9e893f0d58

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design